Ci, którzy lubią wędrować po górach wchodzących w skład Beskidu Wyspowego, z pewnością świetnie znają miejscowość o nazwie Dobra. Leży ona u zbiegu potoków Jurkówka i Porąbka, które na terenie tej miejscowości łączą się i dalej płyną razem, już jako rzeka Łososina. Położenie w malowniczej okolicy oraz bliskość szlaków turystycznych (m. in. na Śnieżnicę oraz na Łopień) sprawiło, że Dobra stała się nie tylko świetną bazą wypadową dla miłośników górskich wycieczek, ale również popularnym letniskiem. Jako letnisko Dobra staje się coraz bardziej znana, zaś dochody z turystyki odgrywają coraz większą rolę w lokalnej gospodarce.
Ma też Dobra swoje zabytki, z których najważniejszym jest drewniany kościół z końca XVII wieku. W jego wnętrzu ujrzeć można ślady barokowej polichromii, która przedstawia kilka ważnych scen związanych z historią okolicy. Jedna ze scen przedstawia spotkanie się ze sobą ludności polskiej i wołoskiej, inna – obrazuje legendę o wyłowionej z rzeki ikonie. To ikona, którą można dziś podziwiać w prezbiterium – wcześniej znajdowała się ona w miejscowej cerkwi.
Dodatkową atrakcją jest tu Muzeum Parafialne, które mieści się przy plebanii. Wśród eksponatów można ujrzeć nie tylko stare rękopisy, ale również cenne zabytki związane z miejscowym rzemiosłem.