Wizyta u mechanika może być bardzo stresującym wydarzeniem dla wszystkich kobiet. Zwłaszcza, że zawodowcy posługują się specjalistycznym językiem i zdarza się, że panie nie rozumieją o co im chodzi.Razem z ekspertami z Yanosik Warsztaty przygotowaliśmy dla Was porady przed pierwszą wizytą.
Wiele kobiet nie lubi wykonywać obowiązków, które są przypisane mężczyznom. Do takich czynności należy wizyta w warsztacie samochodowym. W obawie o brak wystarczającej wiedzy technicznej unikają tematu jak ognia. Dodatkowo boją się również lekceważenia lub zawyżenia cen wykonywanych usług. Wychodząc naprzeciw tym obawom – wraz z ekspertem z Yanosik Warsztaty przygotowaliśmy porady dla wszystkich pań, które stoją w obliczu wyzwania pierwszej wizyty w warsztacie samochodowym.
Zredukuj stres i przygotuj się do wizyty
Jeśli nie wiesz, co dokładnie nie działa w Twoim samochodzie, to absolutnie się tym nie przejmuj. Specjalista musi sprawdzić i ustalić, co jest przyczyną awarii lub usterki.
Przyjeżdżając do warsztatu powiedz specjaliście, jakie objawy cię zaniepokoiły. Nie bój się używać zwykłego języka, określając dokładnie dziwne stukanie spod maski lub charakterystyczne buczenie po odpaleniu auta. Każdy opis problemu będzie pomocny – informuje Dawid Kaczmarowski, Warsztaty Yanosik
Nie musisz używać fachowej nomenklatury motoryzacyjnej, ale jeśli chcesz, to zrób wcześniej research w Internecie, obejrzyj filmy, w których wypowiadają się fachowcy i porozmawiaj ze znajomymi, którzy również są zmotoryzowani.
Sprawdź wcześniej koszt naprawy
Jeśli obawiasz się, że możesz zostać oszukana i cena, którą będziesz musiała zapłacić za usługę będzie bardzo wysoka, to sprawdź u konkurencji, jakie obowiązują stawki za wykonanie konkretnej czynności.
W Warsztatach Yanosika stawiamy na rekomendacje naszych użytkowników. Wśród wielu opinii dotyczących zgłoszonych do nas warsztatów, możesz znaleźć najbardziej polecany w Twojej okolicy i to właśnie do niego się zgłosić z awarią. Wówczas będziesz mieć pewność, że zostaniesz potraktowana jak należy, a także sama będziesz mogła po wizycie dodać ocenę konkretnego mechanika wspierając pozostałe panie, które mają obawy przed pierwszą wizytą w warsztacie – dodaje Dawid Kaczmarowski, Warsztaty Yanosik
Nie rozumiem, o czym mówi mi specjalista
Jeśli mechanik używa profesjonalnej terminologii, nie bój się zapytać o szczegóły. Nie jest Twoim obowiązkiem znać się na nomenklaturze specjalistów. Profesjonalista nie będzie miał żadnego problemu z wytłumaczeniem, o co dokładnie chodzi w prostszej formule. Z kolei, jeśli zauważysz, że mechanik niechętnie tłumaczy terminologię i jego zachowanie wydaje Ci się podejrzane, wówczas zmień warsztat.
Pamiętaj, by w trakcie wizyty ustalić termin odbioru auta, koszt naprawy (wstępny lub zarys ramowy), a także poprosić o protokół przyjęcia pojazdu do naprawy, w którym zawarte będą informacje o przebiegu, stanie technicznym i ewentualnych usterkach i uszkodzeniach.
Po odbiorze auta koniecznie weź paragon lub fakturę, w których znajdziesz szczegółowe informacje na temat napraw.
Nie zapomnij również ocenić swoją wizytę w warsztacie. W ten sposób możesz pomóc innym potencjalnym klientom, którzy rozważają wizytę w tym punkcie, a do tego wyrazić swoje uznanie wobec mechanika.