Zakup fabrycznie nowego pojazdu kojarzy ci się z nadmiernym obciążeniem domowych finansów lub pozbawieniem się większości zgromadzonych oszczędności? Z pomocą przychodzi bank kierowcy – instytucja finansowa doskonale znająca potrzeby osób zmotoryzowanych. Sprawdź, co ma do zaproponowania.
Jeśli chcesz stać się właścicielem samochodu prosto z salonu, nie musisz obawiać się korzystania z zewnętrznego finansowania. Przemyślana decyzja i wybór oferty najlepiej wpisującej się w twoje oczekiwania sprawią, że kredyt wcale nie będzie nadmiernie obciążał domowego budżetu.
Wybierz bank kierowcy
Bank kierowcy to zwykle instytucja finansowa związana z danym producentem motoryzacyjnym. Jego oferta – w przeciwieństwie do „klasycznego” banku – koncentruje się na potrzebach osób zmotoryzowanych. Jest to widoczne nie tylko w odniesieniu do finansowania, ale również w kontekście innych produktów bankowych.
Za przykład może posłużyć Toyota Bank, w ofercie którego dostępne jest Moto Konto z opcją udziału w programie lojalnościowym. Dzięki aktywnemu korzystaniu z rachunku bankowego, można uzyskać nawet do 10% zwrotu za paliwo w ramach Tankuj Korzyści.
Kredyt samochodowy – sposób na finansowanie auta
Nie musisz obawiać się kredytu samochodowego. Chociaż wiąże się z dodatkowymi kosztami, nie jest powiedziane, że będzie stanowić nadmierne obciążenie domowego budżetu. Podstawą jest podjęcie przemyślanej decyzji w oparciu o analizę poszczególnych ofert kredytowych przygotowanych przez bank kierowcy.
Porównując dostępne kredyty samochodowe, weź pod uwagę m.in.:
- wysokość minimalnego wymaganego wkładu własnego,
- wysokość miesięcznych rat,
- okres finansowania,
- całkowity koszt kredytu,
- dodatkowe udogodnienia,
- czas oczekiwania na decyzję kredytową.
Jeśli zależy ci przede wszystkim na obniżeniu miesięcznej raty bez konieczności wydłużania okresu finansowania, możesz zdecydować się np. na Kredyt niższych rat Toyota Easy dostępny w Toyota Banku. Miesięczne zobowiązanie jest dużo niższe w porównaniu ze standardowym kredytem – jest ona wyliczana w oparciu o koszt pojazdu pomniejszony o wartość wpłaty własnej i ostatniej raty. Dodatkowym atutem jest promocyjne oprocentowanie 3,99% dla nowych klientów (RRSO 6,36%) oraz możliwość wymiany auta na nowe po 3-4 latach użytkowania, bez konieczności angażowania środków własnych.
Kredyt na samochód – dlaczego warto?
Jeżeli tylko masz szansę na uzyskanie kredytu samochodowego, warto rozważyć taką opcję finansowania fabrycznie nowego pojazdu. Powodów jest co najmniej kilka, m.in.:
- brak konieczności angażowania gotówki – wystarczy zaledwie kilka tysięcy złotych potrzebnych na wpłatę wkładu własnego,
- ograniczenie kosztów związanych z eksploatacją – użytkujesz auto fabrycznie nowe, które nie naraża cię na wydatki na naprawy niespodziewanych usterek.
Pamiętaj! Zanim zaciągniesz kredyt samochodowy, dokładnie oceń swoją sytuację materialną, a następnie porównaj dostępne oferty. Dzięki temu wybierzesz finansowanie z niską miesięczną ratą, które nie będzie ciążyło na twoim domowym budżecie.