Dlaczego przebieg rośnie, a sprzedaż handlowca maleje?

Pracownicy segmentu sprzedaży w firmie muszą pozostać mobilni, aby móc pozyskiwać nowych klientów lub podtrzymywać kontakty biznesowe z obecnymi. Wykonując swoją pracę poruszają się głównie autami firmowymi, które otrzymują od pracodawców. Czy wiesz, że możesz zweryfikować ich pracę kilometr po kilometrze?

Praca handlowca w głównej mierze składa się z delegacji lub wyjazdów do klientów – nowych lub stałych. Niekiedy jednak zdarzają się sytuacje, że pomimo wieluset wyjeżdżonych kilometrów firma nie odnotowuje zysków ze sprzedaży. Jak zweryfikować przyczynę?

Auto służbowe dla pracownika

Samochód firmowy może zostać przyznany pracownikowi na różnych zasadach. Może to być reguła, że auto służy wyłącznie do wykonywania obowiązków zawodowych w określonych porach dnia. Innym rozwiązaniem jest przyznanie samochodu na cały okres zatrudnienia wraz z możliwością wykorzystywania go w celach prywatnych, na określonych zasadach. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku, pracodawca powinien mieć wgląd na to, gdzie jeździ jego pracownik, a także w jaki sposób się porusza po drogach.

Niestety wciąż wielu pracowników traktuje samochody służbowe inaczej niż swoje prywatne. Niekiedy pozwalają sobie na więcej w przypadku auta firmowego, jeżdżąc mniej ostrożnie, a także wykorzystując je do innych celów, niż zostało to uzgodnione z pracodawcą – informuje Jakub Wesołowski, Flotis

Chcąc uniknąć takich sytuacji wystarczy zainwestować w system kontrolowania floty w firmie i weryfikować na bieżąco, co dzieje się z autem służbowym oraz jego kierowcą – dodaje.

Jak sprawdzić co robi Twój pracownik?

Możesz mieć wgląd na to, gdzie jeździ Twój pracownik, a także w jaki sposób to robi. Umożliwia to monitoring GPS, który możesz zamontować w służbowym samochodzie. Nie myśl o tym, jak o kontroli w orwellowskiej rzeczywistości, to efektywny sposób na kontrolę wydatków związanych z firmowym transportem.

Mało wydajny pracownik, który dużo porusza się samochodem firmowym, lecz nie generuje zysków dla przedsiębiorstwa, to niepotrzebne koszty dla pracodawcy. Chcąc wyeliminować źródło strat najlepiej mieć wgląd w całość pracy naszego zespołu, bo może się okazać, że to jednak nie pracownik jest ich przyczyną, a źle dobrany teren sprzedaży, który nie ma potencjału biznesowego lub stare auto, które dużo pali. Takie informacje udostępnia właśnie monitoring Flotis – podpowiada Jakub Wesołowski, Flotis

Monitoring pojazdów to cenne źródło informacji

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, takim jak monitoring pojazdów możesz dowiedzieć się, gdzie aktualnie znajdują się Twoi pracownicy w służbowych autach. Z GPS-a możesz dowiedzieć się, jaką trasę przejechało w danym dniu auto, z jaką prędkością, a także gdzie były postoje i jak długo trwały. Dodatkowym ułatwieniem dla pracodawców jest to, że otrzymują oni powiadomienia i alerty wprost na dedykowaną aplikację w telefonie.

Plusów takiego rozwiązania jest mnóstwo – nie tylko pozwala ono na weryfikację pracy naszych podwładnych, ale również umożliwia zredukowanie niepotrzebnych kosztów, które mogą generować, np.: stare samochody. Takie rozwiązania to również dbałość o bezpieczeństwo. W przypadku sytuacji niespodziewanych lub nadzwyczajnych, jak np.: ostatnia powódź w wyniku ulewy w Poznaniu, możemy na bieżąco śledzić, co się dzieje z pracownikiem, a także sprawdzić, czy nie zagraża im niebezpieczeństwo.