Głośny turniej golfa na półmetku. Co jeszcze przed Audi Polish Masters?

Ten turniej jest tak popularny, że miejsca kończą się jeszcze przed startem rozgrywek. Już dzisiaj wiadomo, że w całym tegorocznym cyklu zagra ponad 1000 zawodniczek i zawodników. Kolejne eliminacje Audi Polish Masters już jutro na polu Lisia Polana.

To jeden z tych turniejów, które nadają rytm całemu sezonowi golfowemu w Polsce. Polacy uwielbiają rywalizować i dlatego tak chętnie grają w turniejach. Audi Polish Masters jest ich częstym wyborem. Pytają o harmonogram turniejów na długo przed rozpoczęciem sezonu, tak by zaplanować rozgrywki w swoim kalendarzu.

Ambitni amatorzy golfa

W tym roku Audi Polish Masters przyciąga rzesze grających, a turnieje eliminacyjne wyprzedają się przed czasem. To dowód na sukces rozgrywek. Ale nic dziwnego, że Audi Polish Masters tak przyciąga zawodników.

Turniej ma charakter sportowy i w dużej części grają w nim ambitni amatorzy, którzy z powagą i namaszczeniem podchodzą do zawodów.

Przed finałem zostanie rozegranych osiem turniejów eliminacyjnych. Najbliższy już w sobotę na podwarszawskim polu Lisia Polana. Uczestnicy turnieju zawalczą o nagrody rzeczowe, które zapewniają sponsorzy zawodów, w tym roku licznie wspierający turniej.

Wyjazd na topowe pola

Jednak głównym celem Mastersów jest awans do finału. To w nim zagrają o nagrodę główną, o której marzy niemal każda golfistka i golfista. Zwycięzcy otrzymają zaproszenie na turniej wyjazdowy rozgrywany na topowych polach Turcji. Zakwaterowani zostaną w 5-gwiazdkowym Kempiński The Dome i zagrają na polach Sultan i Pasha | PGA National.

Ambasadorem Audi Polish Masters jest najlepszy polski zawodowy golfista Adrian Meronk. Obecnie bierze udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Meronk jest pierwszym Polakiem, który gra w olimpijskim turnieju golfa.

W Audi Polish Masters uczestniczą wieloletni przyjaciele turnieju. Już grali lub swój udział zapowiedzieli m.in. Tomek Iwan, Rafał Bryndal, Szymon Ziółkowski czy Wojtek „Lajan” Witczak.

W tym roku tytularnym sponsorem Audi Polish Masters została marka Audi. Turniej organizuje największa agencja golfowa w kraju Golf24. Oprócz Audi Polish Masters to twórcy takich wydarzeń jak Golf Business League czy Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup.

Do turnieju na Lisiej Polanie nie można się już dopisać, bo zabrakło miejsc. Kolejna szansa na udział w zawodach i awans do finału będzie 7 sierpnia na Kalinowych Polach.

Więcej informacji oraz zapisy na stronie polishmasters.pl