Od 1 grudnia zakup biletu autostradowego e-TOLL w aplikacji mPay

Od 1 grudnia na płatnych odcinkach autostrad A2 (Konin-Stryków) oraz A4 (Wrocław-Sośnica) zmieniają się zasady płatności za przejazd. Spółka mPay podpisała właśnie umowę z Ministerstwem Finansów, na mocy której kierowcy mogą uregulować płatnoświelofunkcyjnej aplikacji mPay.

Bilet autostradowy e-TOLL w aplikacji mPay

Od 1 grudnia bilet e-TOLL (bilet autostradowy) dla samochodów osobowych o łącznej masie całkowitej do 3,5 t i motocykli będzie można kupić w aplikacji mPay. Ten sposób regulacji należności za przejazd na odcinkach Konin-Stryków (A2) i Wrocław-Sośnica (A4), to w praktyce szereg korzyści dla kierowców.

Intuicyjna transakcja, możliwość zakupu biletu z wyprzedzeniem, gwarancja zwrotu środków w przypadku zmiany planów przez rozpoczęciem podróży – to kluczowe korzyści dla zmotoryzowanych użytkowników aplikacji mPay. Co więcej, w tej samej aplikacji kierowcy będą mogli nie tylko uiścić płatność za przejazd autostradami, ale również m.in. zapłacić za parking w ponad 60 lokalizacjach i zakupić ubezpieczenia komunikacyjne.

Zniesienie opłat w punktach poboru na autostradach ma na celu zmniejszenie zatorów na drogach i podniesienie poziomu bezpieczeństwa. 

Bilet autostradowy zakupiony w aplikacji mPay jest ważny przez 48 godzin od wskazanej podczas transakcji daty. Jego cena jest uzależniona od kategorii pojazdu oraz długości deklarowanej trasy – tak samo, jak miało to dotychczas miejsce podczas zakupu biletu w punktach poboru na trasie.

– Umowa z Ministerstwem Finansów jest potwierdzeniem naszej niezawodności i najwyższej jakości świadczonych usług w zakresie realizacji szybkich i wygodnych płatności mobilnych. Szerokie know-how i doświadczenie pozwala nam odpowiadać na wiele potrzeb zróżnicowanych grup użytkowników. Od samego początku działalności naszym celem było przekształcenie aplikacji w one-stop shop, który oferowałby kompleksowe usługi związane z szeroko pojętymi płatnościami. Kolejna pomocna funkcjonalność w naszej aplikacji to dowód, że potrafimy skutecznie budować wartość dodaną dla naszych klientów –mówi Andrzej Basiak, Prezes Zarządu mPay S.A

Jeśli kierowca przed rozpoczęciem podróży zmieni swoje plany, to środki trafią z powrotem na jego na rachunek w aplikacji. Ważne, aby anulacji dokonać przed wyruszeniem w trasę.

Jedna aplikacja – wiele korzyści