Transmisje Formula 1 w Viaplay na wyłączność w Polsce od 2023

  • Każdy wyścig Formuły 1 będzie pokazywany na żywo w Polsce na Viaplay z komentarzem w lokalnym języku
  • Umowa trzyletnia rozpoczyna się w 2023 roku
  • Grupa NENT posiada prawa do Formuły 1 w dziewięciu krajach europejskich

Nordic Entertainment Group (NENT Group), wiodąca w Skandynawii firma zajmująca się transmisją strumieniową, oraz Formuła 1 zawarły pierwsze partnerstwo w zakresie praw medialnych w Polsce. Umowa rozszerza długoterminowe partnerstwo NENT Group z Formułą 1 na dziewięć rynków europejskich.

Liczba fanów Formuły 1 w Polsce wzrosła ogromnie po debiucie Roberta Kubicy w BMW Sauber w 2006 roku. Kubica wylądował na podium na torze Monza zaledwie w swoim trzecim wyścigu, zanim odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Formule 1 w Grand Prix Kanady 2008. Po wypadku w 2011 roku Kubica powrócił do Formuły 1 z teamem Williamsa w sezonie 2019.

W Polsce Viaplay będzie transmitować na żywo wszystkie wyścigi Formuły 1, kwalifikacje i sesje treningowe w sezonach 2023, 2024 i 2025 w towarzystwie światowej klasy programów studyjnych oraz polskich komentatorów i ekspertów. Cztery wydarzenia na żywo w każdym sezonie oraz pełny pakiet skrótów ze wszystkich wydarzeń będą również dostępne w Polsce bezpłatnie.

Grupa NENT niedawno przedłużyła swoje polskie prawa do Bundesligi do 2029 roku i od jesieni pokaże Ligę Europejską UEFA i Ligę Konferencyjną UEFA . Viaplay pojawi się w Polsce w sierpniu z pojedynczym pakietem w cenie 34 zł miesięcznie.

Anders Jensen, prezes i dyrektor generalny NENT Group: „Turbodoładowane emocje związane z Formułą 1 będą idealnym uzupełnieniem klubowej piłki nożnej Bundesligi i UEFA na Viaplay w Polsce, a także naszej wyjątkowej oferty Viaplay Originals, filmów i seriali. Nasze relacje z Formuły 1 są najwyższej jakości i nie możemy się doczekać, aby podzielić się nimi z wieloma polskimi fanami. Ta umowa po raz kolejny pokazuje, jak długoterminowe partnerstwo Grupy NENT z właścicielami praw daje nam pole position do zostania mistrzem Europy w transmisji strumieniowej i liderem rynku w Polsce ”.

Michaella Snoeck, Head of Media Rights Formula 1: „Z przyjemnością ogłaszamy nawiązanie współpracy z usługą transmisji strumieniowej Viaplay Grupy NENT w Polsce, która zapewni fanom sportu ekskluzywne relacje na żywo ze wszystkich wydarzeń w całym sezonie Formuły 1, w tym z czterech wyścigów na żywo i wszystkich najważniejszych wydarzeń pakiet na zasadzie bezpłatnego przeglądania. Nasza współpraca z NENT Group rozwija się w siłę i jesteśmy bardzo zadowoleni, że zaangażują fanów swoją wysokiej jakości i dogłębną relacją, czy to podczas wydarzenia, czy ze swojego studia w Warszawie ”.

Grupa NENT posiada już prawa do Formuły 1 w Szwecji, Norwegii, Danii, Islandii, Estonii, Łotwie i Litwie. Firma przejmie prawa w Finlandii, gdzie kierowcy Kimi Räikkönen i Valtteri Bottas zaliczają się do najsłynniejszych sportowców w kraju w 2022 roku.

W Polsce i krajach bałtyckich prawa sportowe Grupy NENT obejmują Bundesligę do 2029 roku; NHL (EST / LAT / LTU) do 2026 r .; Liga Mistrzów UEFA (EST / LAT / LTU) i Liga Europy UEFA do 2024 r .; i Formuła 1 do 2024 (EST / LAT / LTU) i 2025 (POL).

W regionie nordyckim NENT Group posiada prawa do Bundesligi (SE / NO / DK / FI / IS) do 2029 r .; Premier League (SE / NO / DK / FI), mistrzostwa świata w hokeju na lodzie IIHF (SE / NO / DK / FI / IS) i kwalifikacje do reprezentacji narodowych w piłce nożnej (SE / IS) do 2028 r .; NHL (SE / NO / DK / FI / IS) i sporty zimowe FIS (SE / NO / DK / FI) do 2026 r .; oraz Liga Mistrzów UEFA (DK / IS), Liga Europy UEFA (SE / NO / FI / IS) i Formuła 1 (SE / NO / DK / FI / IS) do 2024 r.

****

Nordic Entertainment Group AB (publ) (NENT Group) jest wiodącą firmą zajmującą się transmisją strumieniową w regionie skandynawskim, a naszą wizją jest zostanie europejskim mistrzem transmisji strumieniowej. Nasza usługa przesyłania strumieniowego Viaplay jest dostępna we wszystkich krajach skandynawskich oraz w Estonii, Łotwie i Litwie. Viaplay pojawi się w Polsce i USA w 2021 r., A następnie na pięciu dodatkowych rynkach do 2023 r. Obsługujemy usługi transmisji strumieniowej, kanały telewizyjne, stacje radiowe i firmy produkcyjne, a naszym celem jest opowiadanie historii, dotykanie życia i poszerzanie światów. Grupa NENT z siedzibą w Sztokholmie i perspektywą globalną jest notowana na giełdzie Nasdaq Stockholm („NENT A” i „NENT B”).