Yanosik Autoplac wprowadza nowe funkcje, które ułatwią Ci zakup i sprzedaż auta

Twórcy platformy sprzedażowej Autoplac nie spoczywają na laurach i uruchamiają nowe funkcje, które znacznie ułatwią Wam zakup i sprzedaż samochodu. Czego możecie się spodziewać? Przede wszystkim wielowymiarowego wsparcia w sfinansowaniu zakupu, fachowej oceny stanu technicznego auta przez rzeczoznawcę, dopasowania wariantu ubezpieczenia dla pojazdu oraz wygenerowania specjalistycznego raportu na podstawie numeru VIN. Sprawdźcie więcej szczegółów.

Kupujesz samochód? Sprawdź swój wybór z rzeczoznawcą

Do zakupu nowego auta należy się odpowiednio przygotować. Trzeba sprawdzić jego stan techniczny, wyposażenie, wygląd zewnętrzny, stan lakieru, a do tego dokładnie prześledzić dokumentację i zweryfikować ją z danymi pojazdu. To nie wszystko – bez jazdy testowej ani rusz! Wiele usterek zostaje ujawnionych właśnie w trakcie tego procesu.

Nie musisz tego robić samodzielnie, w tym zadaniu może Cię wyręczyć rzeczoznawca od Yanosik Autoplac. Usługa rzeczoznawcy Autoplac zrzesza ponad 300 wykwalifikowanych specjalistów, którzy fachowo ocenią każdy pojazd.

Sprawdzenie stanu technicznego samochodu, który zamierzamy kupić, to coraz częstsza praktyka. Wprowadzając nową usługę w naszym portalu chcemy wesprzeć klientów przy podejmowaniu decyzji o zakupie wybranego pojazdu i pomóc im w uzyskaniu fachowej oceny jego stanu technicznego. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy ma czas oraz wystarczającą wiedzę, by szczegółowo sprawdzić samochód, który chce kupić, zwłaszcza w aspekcie technicznym – wyjaśnia Marcin Korzeniewski, Autoplac.pl – Nowa funkcja „Zleć wizytę eksperta” jest dostępna w trzech wariantach. Oferujemy usługę w pakiecie standard, który polega na fachowych oględzinach zewnętrznych i wewnętrznych pojazdu, przeprowadzeniu dokumentacji fotograficznej, wiarygodnej ocenie stanu technicznego auta oraz wykonaniu jazdy testowej na parkingu. W pakiecie standard plus dodaliśmy możliwość jazdy próbnej w warunkach drogowych, a w premium dodatkowo oględziny podwozia pojazdu na podnośniku. Wierzymy, że to rozwiązanie znacznie ułatwi kupującym podejmowanie decyzji i pozwoli cieszyć się z nowego nabytku, bez ryzyka ujawnienia w przyszłości ukrytych usterek – dodaje.

Nowa funkcja jest dostępna w aplikacji Autoplac, aplikacji Yanosik oraz na stronie internetowej www.autoplac.pl. Wystarczy wybrać kliknąć button “Zleć wizytę eksperta” i wybrać odpowiedni pakiet usługi.

Pakiety są dostępne w cenach 299 zł podstawowy, 399 zł standard plus oraz 499 zł premium.

Zabrakło pieniędzy na wybrany model? Skorzystaj z finansowania

Tym, którzy rozglądają się za nowym samochodem, a nie mają wystarczającego budżetu, twórcy Autoplacu proponują skorzystanie z oferty finansowania. Dla zainteresowanych zakupem przygotowano opcję pożyczki, kredytu oraz leasingu, jeśli szukamy pojazdu do firmy.

Finansowe wsparcie można uzyskać od PKO Bank Polski, BNP Paribas, Kasa Stefczyka, Millenium Bank, Alior Bank, Santander, Santander Consumer Bank, Bank Pekao. Za wszystkim stoi Comperia, z którą współpracuje Autoplac, która generuje oferty pożyczkowe szyte na miarę potrzeb klienta.

Wprowadzenie nowej funkcji umożliwiającej wzięcie kredytu czy pożyczki oraz leasingu przez internet ma na celu kompleksowe wsparcie kupujących pojazd w tych trudnych czasach, w których ograniczamy bezpośredni kontakt ze społeczeństwem. Dzięki tej możliwości, klienci nie będą musieli umawiać się na stacjonarną wizytę w placówkach najpopularniejszych banków, aby uzyskać finanse niezbędne do zakupu nowego samochodu. W dobie przyspieszonej, przez pandemię koronawirusa, cyfrowej transformacji coraz więcej branż zdecydowało się na wprowadzenie elektronicznych form finansowania zakupów, co jest zrozumiałym wyjściem naprzeciw potrzebom konsumentów oraz dbaniu o ich bezpieczeństwo – komentuje Marcin Korzeniewski, Autoplac.pl

Chcąc skorzystać z możliwości finansowania zakupu samochodu w Autoplac wystarczy wybrać interesujący pojazd oraz wypełnić niezbędne formularze. Decyzje o przyznaniu finansowania pojawiają się w bardzo szybkim czasie, a pieniądze na koncie, nawet do 24h od momentu złożenia wniosku.

Po zakupie – czas na ubezpieczenie

Każdy kupujący nowy samochód powinien go ubezpieczyć. Na rynku funkcjonuje wiele firm, które oferują korzystne pakiety OC i AC dla świeżo zakupionych pojazdów, jednak nie każdy klient wie, jaki pakiet wybrać, by odpowiadał jego potrzebom.W planach Autoplacu jest już funkcja, która pojawi się w niedalekiej przyszłości. Mowa o usłudze ubezpieczeń, która powstała we współpracy z Kioskpolis. Nowa funkcja ma pomagać w doborze odpowiedniego ubezpieczenia, a nawet sprawdzenia możliwości dla pojazdu, który nas interesuje, zanim go kupimy.

Z jej pomocą będzie można się dowiedzieć, jakie koszty będą nas czekały co roku, jeśli wybierzemy dany model samochodu.

Funkcja dopasowania ubezpieczenia do modelu samochodu pomoże klientowi dowiedzieć się, jakie pakiety w jakim towarzystwie ubezpieczeniowym będą dla niego najkorzystniejsze, a także który z nich będzie odpowiadał zakresowi wymaganej ochrony pojazdu. Obecnie, wśród kierowców, najpopularniejszymi ubezpieczeniami są OC, AC i NWW, ale poza nimi warto również zapoznać się z pakietami Assistance. Nowa funkcja ubezpieczeń, nad którą wciąż pracujemy, nie tylko umożliwi obliczenie kosztów OC i AC, ale również zweryfikowanie ofert u różnych liderów ubezpieczeniowych na rynku i wybranie tej, która najlepiej będzie odpowiadała naszym potrzebom – mówi Marcin Korzeniewski, Autoplac.pl

W Polsce obowiązkowe jest ubezpieczenie OC. Jeśli go nie wykupimy, to będzie nam grozić kara finansowa o wysokości nawet do 6 tysięcy złotych, w przypadku, gdy nasz samochód nie ma OC dłużej niż dwa tygodnie. Kary nie unikniemy, gdyż w Polsce obowiązuje system wykrywania nieubezpieczonych pojazdów i nad wszystkim czuwa Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Sprzedaj szybciej swój samochód z rzeczoznawcą

Dobra wiadomość czeka również na sprzedających pojazdy w serwisie twórców Yanosika. Funkcja „Zleć wizytę eksperta” nie tylko wzmacnia pozycję oferty wśród wielu innych, ale również nadaje jej status wyróżnionej.

Samochody z raportem od rzeczoznawcy otrzymają specjalne wyróżnienie na liście wyszukiwania, co ulepszy ich widoczność, a także nada status większej wiarygodności dla klienta. Taka oferta od razu wzbudzi zaufanie – podpowiada Marcin Korzeniewski, Autoplac.pl

Sprzedawcom opłaca się zainwestowanie w usługę rzeczoznawcy, zwłaszcza gdy zależy im na lepszej sprzedaży samochodu. Dedykowany raport VIN info oraz fachowe oględziny pojazdu wzbudzają większe zainteresowanie ofertą, a także przyspieszają proces sprzedaży.

Nowe funkcje w Autoplac.pl umożliwiają szybszy zakup oraz sprzedaż samochodu. Dzięki usłudze rzeczoznawcy wiarygodność oferty wzrasta, a klienci chętniej decydują się na zakup. Dodatkowo to duże wyręczenie dla zabieganych, którzy nie mają czasu na przeprowadzenie szczegółowej kontroli interesującego ich pojazdu.

Usługa finansowania to wyjście naprzeciw potrzebom współczesnego klienta, który chce skorzystać z ofert banków, bez wychodzenia z domu.

A możliwość skorzystania z dopasowania ubezpieczenia samochodu do naszych potrzeb pozwoli nam na zachowanie spokoju w sytuacjach kryzysowych, a także oszacowanie rocznych kosztów utrzymania pojazdu i wliczenia ich w budżet domowy lub firmowy, jeszcze przed zakupem pojazdu. Do tej funkcji nie mamy jeszcze dostępu, ale wiemy od twórców Yanosik Autoplac, że niebawem będzie można już z niej korzystać.