Beskidzkie atrakcje: Czym zachwyca Brenna?

Brenna to jedna z ciekawszych miejscowości, jakimi może się pochwalić Beskid Śląski. Bliskość Ustronia i Skoczowa to wielkie walory tej miejscowości, choć większość osób docenia panujący tu klimat oraz dogodne warunki do uprawiania turystyki pieszej. Co warto wiedzieć na temat tej miejscowości?

Brenna to ciekawa miejscowość, która może się poszczycić długą historią. Pierwsze wzmianki na jej temat pochodzą z końca XV wieku, choć intensywny rozwój miejscowości zaczyna się w XVI stuleciu i ma związek z napływem ludności wołoskiej. To dzięki Wołochom w Beskidzie Śląskim znane stało się pasterstwo oraz bazująca na nim gospodarka. Dodatkowym impulsem do rozwoju Brennej stał się rozwój hutnictwa szkła, wykorzystującego węgiel drzewny pochodzący z drewna pozyskiwanego z beskidzkich lasów. W początkach XX wieku Brenna została doceniona jako miejscowość idealna na wypoczynek. Korzystny klimat oraz piękne otoczenie sprawiły, że do dziś ta spora wieś jest jednym z najchętniej odwiedzanych letnisk w Beskidzie Śląskim. Z myślą o turystach powstają tu nowe ośrodki wypoczynkowe oraz takie atrakcje, jak pola golfowe, boiska czy parki linowe. Nie brak też ścieżek dydaktycznych, dzięki którym każdy może spacerować po malowniczej okolicy tej miejscowości.

Tanie noclegi można tu znaleźć bez problemów, a gęsta sieć szlaków sprawia, że zaplanowanie wycieczki na Błatnią czy Równicę nie jest żadnym problemem. Brenna sama w sobie może się okazać ciekawym miejscem na wczasy, szczególnie dla tych, którzy wypoczynkiem w górach chcą się nacieszyć w familijnym kręgu. W tej miejscowości każdy, bez względu na wiek, znajdzie dla siebie coś ciekawego.

Kto chce spędzić udane wczasy w górach, ciesząc się pięknymi widokami i dobrymi warunkami pobytu, ten z pewnością doceni ciekawą ofertę turystyczną Beskidu Śląskiego. Dla tych, którzy cenią sobie cieszę i chcą uniknąć gwarnej Wisły lub Ustronia, idealnym miejscem dla letni wypoczynek w górach może się stać Brenna. W jaki sposób można tu spędzić wolny czas? Jakie atrakcje czekają na terenie tego letniska?
Brenna to rewelacyjne miejsce wypoczynku dla tych, którzy lubią górskie wycieczki. Kusi rejon Równicy, Orłowej i Kotarza, kusi też Błatnia oraz przełęcz Salopolska. Ciekawym doświadczeniem dla wielu z nas mogą się też okazać rekreacyjne spacery po dolinie Leśnicy, znanej z wielu ośrodków wypoczynkowych oraz malowniczego zalewu. Brenna może się jednocześnie stać ciekawym miejscem dla tych, którzy lubią zwiedzać ciekawe zabytki. W Brennej zachował się ciekawy kościół parafialny, będący pamiątką z XVIII wieku, uwagę przyciąga też zabytkowy gmach plebanii, wzniesiony pod koniec XVIII stulecia. Kościół ewangelicki, kilka zabytkowych chat oraz malownicze tereny spacerowe nad Brennicą – wszystko to sprawia, że można tu spokojnie odpocząć od codziennych problemów, a jednocześnie spędzać czas w aktywny sposób.