Ujawniamy ukryte funkcje Yanosika! Sprawdź, czy je znasz. Android Auto na testach?

Wielu kierowców nie wyobraża sobie poruszania się po polskich drogach bez odpowiedniego wsparcia nawigującego i informującego o aktualnym stanie trasy. Jedną z aplikacji, która wspomaga kierowców w drodze jest Yanosik. Aplikacja, poza nawigacją i informowaniem o rozmieszczeniu punktów kontroli prędkości, posiada wiele innych ukrytych funkcji. Jakich? Sprawdź!

Aplikację Yanosik pobrało już ponad 15 milionów użytkowników. To jedno z popularniejszych rozwiązań dla kierowców, które już wkrótce pojawi się również w Android Auto.

  • Aktualnie trwają intensywne prace nad publikacją Yanosika w Android Auto. Zespół testerów weryfikuje działanie funkcjonalności wersji Alfa i mogę zdradzić, że pierwsze wyniki są bardzo zadowalające – mówi Paweł Bahyrycz, Yanosik.

Zanim jednak do tego dojdzie, przeczytajcie o ukrytych funkcjach, które możecie znaleźć w aplikacji Yanosik, a o których być może, jeszcze nie wiedzieliście.

Ceny paliw live – nowość dla każdego kierowcy

Ceny paliwa to temat, który od lat rozwija żywą dyskusję wśród kierowców. Wielu z nich ma swoje przyzwyczajenia i ulubione stacje, więc tankuje wyłącznie pod jednym szyldem dostawcy paliwa, a wielu innych szuka najlepszych cen benzyny, nierzadko ryzykując jazdą na rezerwie. Yanosik wspiera wszystkie wybory kierowców w aspekcie tankowania na stacjach paliw. W aplikacji mogą oni śledzić bieżące ceny paliw na stacjach w swojej okolicy! Dodatkowo, ceny są aktualizowane w trybie live i nie trzeba się martwić, że dane są już przedawnione.

Burczy w brzuchu? Sprawdź najbliższy gastropunkt!

Kierowca, który jest głodny staje się bardziej rozkojarzony, jego koncentracja słabnie i tym samym spada czujność. A w trasie wzmożona czujność to podstawa! Nie ma co ryzykować wypadkiem, wystarczy sprawdzić w Yanosiku, gdzie znajduje się najbliższy punkt gastro. Aplikacja wskaże, gdzie możesz się zatrzymać, aby się posilić lub napić kawy, po Twojej stronie drogi. I to ogromny plus, bo wiele map wskazuje punkty gastronomiczne, jednak nie uwzględnia tego, że znajdują się one po przeciwnej stronie trasy i należy do nich zjechać kilkukilometrowym objazdem.

Szybka pomoc przy awarii

Parafrazując prawa Murphy’ego – jeśli awaria auta ma się nie przydarzyć, to jest duża szansa, że jednak będzie miała miejsce. W razie sytuacji, w której samochód odmówi posłuszeństwa, możesz skorzystać z pomocy Yanosika. Na mapach w aplikacji, sprawdzisz tzw. punkty POI – czyli m.in. warsztaty samochodowe. Yanosik wskaże Ci również rekomendowane punkty warsztatowe, które zostały docenione przez użytkowników, ze względu na jakość świadczonych usług. Co ważne – możesz się umówić na wizytę bezpośrednio przez aplikację lub przy jej pomocy zadzwonić do warsztatu.

Kup auto z Yanosikiem

Korzystając z Yanosika możesz również kupić samochód! Na mapach pokazywane są punkty sprzedaży używanych samochodów, które możesz wcześniej podejrzeć w aplikacji Autoplac lub na stronie internetowej Autoplac.pl. To świetna funkcja dla osób, które szukają punktów dealerów samochodowych w swoim mieście lub w okolicy.

Tylko wiarygodne wskazówki

Yanosik stawia na wiarygodność. Użytkownicy, którzy aktywnie wspierają tworzenie aplikacji, gromadzą na swoim koncie gwiazdki, przydzielane za styl jazdy, przejechane kilometry, zgłoszenia ważnych informacji w trasie, itp. I dzięki tej funkcji każdy użytkownik ma pewność, że wskazówki, które otrzymuje w trakcie korzystania z Yanosika, są w pełni wiarygodne.

Yanosik wspiera wszystkich kierowców, nie tylko w bezpiecznej jeździe i nawigowaniu do celu. W ukrytych opcjach Yanosika znajdziesz całą gamę nowych możliwości! Aplikacja odnajdzie najbliższy warsztat, doradzi gdzie zjeść w trasie oraz gdzie zatankować i w jakiej cenie, a nawet gdzie kupić samochód w okolicy! A do tego zawsze ma dla Ciebie dobre słowa: „Jedź bezpiecznie :)”.