Beskidzkie kurorty: Ustroń

Ustroń to jeden z najpopularniejszych kurortów w Beskidzie Śląskim, mogący się pochwalić dobrym zagospodarowaniem, malowniczą okolicą oraz ciekawą ofertą całorocznego wypoczynku. Jazda na nartach, piesze wycieczki lub relaks w dolinie Wisły – oto wybrane możliwości spędzania wolnego czasu w tym miejscu. Na jakie atrakcje warto postawić?

Ustroń i jego położenie

Ustroń to ciekawy kurort leżący w Beskidzie Śląskim, na terenie historycznego Śląska Cieszyńskiego. Blisko stąd i do Cieszyna, i do Skoczowa, a sąsiedztwo popularnej Wisły jest dodatkowym walorem. Otoczony górami Ustroń jest rajem dla miłośników aktywnego sposoby spędzania wolnego czasu. Można stąd urządzać piesze wycieczki w rejon Równicy, kusi też Czantoria, na którą można albo wejść, albo wjechać kolejką. Czantoria jest też atrakcyjnym miejscem dla narciarzy, a urządzone na jej zboczach trasy zjazdowe mają wielu sympatyków.

Ustroń jako uzdrowisko

Choć dla wielu osób odwiedzających Ustroń miejscowość ta jest przede wszystkim dobrym punktem wypadowym w góry, bardzo chętnie spędzają tu czas również kuracjusze, pragnący poprawić stan swego zdrowia. Ustroń kusi licznymi sanatoriami, pijalnią wód oraz tężnią, dzięki czemu każdy z nas może tu popracować nie tylko nad swa formą, ale i nad ogólnym stanem zdrowia. Pobyt w tym uzdrowisku zalecany jest przede wszystkim tym osobom, które mają problemy z narządami ruchu oraz tym, którzy borykają się z dolegliwościami nękającymi układ oddechowy. Warto się tu również wybrać w chwili, gdy największym problemem ze zdrowiem okazują się dolegliwości układu nerwowego. Wypoczynek w pięknej scenerii każdemu pozwoli odzyskać lepszą formę. A co można zobaczyć przy okazji pobytu w tym kurorcie?

Ustroń i jego atrakcje: to trzeba zobaczyć!

Ustroń to nie tylko górskie szlaki oraz obiekty uzdrowiskowe. To szereg atrakcji, dzięki którym każdy z nas, bez względu na wiek, będzie mógł tu w przyjemny i pożyteczny sposób spędzić wolny czas. Dla tych, którzy odwiedzają Ustroń w towarzystwie dzieci, nie lada gratką będzie Leśny Park Niespodzianek, z kolei dla osób zainteresowanych etnografią i historią Beskidu Śląskiego tak ciekawe placówki muzealne, jak „Stara Zagroda” czy Muzeum Ustrońskie. W trakcie wypoczynku w Ustroniu warto też pospacerować po parku nad Wisłą oraz zajrzeć do Muzeum Bibliofilsko-Artystycznego „Zbiory Marii Skalickiej”. Wszystkie te atrakcje zasługują na uwagę, a kto poświęci im swój czas, ten z pewnością nie będzie żałować.