Beskidzkie atrakcje: Równica

Jest najsłynniejszym szczytem, jakim może się pochwalić Beskid Śląski oraz wspaniałym punktem widokowym, z którego można podziwiać dolinę Wisły oraz leżące w niej miejscowości. Równica dla każdego z nas może okazać się ciekawym celem wycieczki, a czekające na jej szczycie atrakcje pozwolą nam tu spędzić wolny czas w przyjemny sposób. Co warto wiedzieć na temat tego szczytu?

Równica to charakterystyczny szczyt, którego zbocza stromo opadają w stronę Pogórza Śląskiego. Z jednej strony masyw Równicy otacza dolina Wisły, z drugiej – doliny Brennicy i Leśnicy. Na szczyt Równicy można się dostać na wiele sposobów. Najprostszym rozwiązaniem jest wjazd samochodem, warto jednak skorzystać z gęstej sieci szlaków pieszych i urządzić sobie piesza wycieczką na Równicę. Gdzie zacząć wędrówkę? W Ustroniu lub w Ustroniu Polanie, w Skoczowie lub w Brennej. Można też zacząć podróż na przełęczy Salmopolskiej z której na Równice można się dostać przez takie szczyty, jak Trzy Kopce Wiślańskie oraz Orłowa.

A jakie atrakcje czekają na szczycie? Równica znana jest z torów saneczkowych oraz parków linowych, dzięki którym najmłodsi turyści mogą tu miło spędzać czas na zabawie. Czeka tu również wiele lokali gastronomicznych oraz schronisko turystyczne, które swą działalność rozpoczęło w latach 20. XX wieku. Pod szczytem Równicy czeka z kolei jeden z najsłynniejszych Kamieni Ewangelików, z jakimi możemy się spotkać w trakcie wędrówek po Beskidzie Śląskim. Warto też poświęcić nieco czasu na podziwianie pięknych widoków, jakie rozciągają się z Równicy. Pięknie prezentuje się widziany z góry Ustroń, ogromne wrażenie może zrobić też wznosząca się po drugiej stronie doliny Wisły Czantoria.

zdjęcie:youtube.com