Nowa funkcja Yanosika wszystkie motoryzacyjne wydatki w jednym miejscu

Najnowsze rozwiązanie zaproponowane przez twórców aplikacji Yanosik ułatwi wszystkim kierowcom zbieranie wydatków motoryzacyjnych w jednym miejscu. Dzięki niej można kontrolować na bieżąco wszystkie koszty, a w razie reklamacji z łatwością odnaleźć paragony.

Czy znasz realne koszty utrzymania swojego auta?

Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z tego, jakie są miesięczne koszty utrzymania ich samochodu. A te w skali roku mogą niejednego solidnie zaskoczyć. W końcu to nie tylko tankowanie, ale również wszelkie naprawy, płyny eksploatacyjne, filtry, wymiana części, przejazdy na autostradach i wiele innych.

Nierzadko bardzo trudno jest kierowcom kontrolować swoje wydatki motoryzacyjne. Ile razy zdarzyło się Wam, że paragon ze stacji paliw wylądował w schowku lub w kieszeni, a następnie w koszu? Nowe rozwiązanie Yanosika zostało stworzone z myślą o zapobieganiu takim sytuacjom i umożliwieniu archiwizowania swoich wydatków w jednym miejscu.

Już od jakiegoś czasu otrzymywaliśmy wyraźne sygnały od kierowców, by w Yanosiku wprowadzić rozwiązanie umożliwiające przechowywanie wszystkich kosztów motoryzacyjnych. W odpowiedzi na te potrzeby stworzyliśmy nową funkcję – ewidencja wydatków, która jest już dostępna w naszej aplikacji – mówi Paweł Bahyrycz, Yanosik

Jak działa ewidencja wydatków Yanosika?

Udostępniamy kierowcom możliwość wykonania zdjęcia paragonu i zachowania go na swoim koncie w aplikacji lub wpisania ręcznego bieżącego wydatku. Archiwizowanie dowodów zakupu lub wykonanej usługi w postaci zdjęć jest najatrakcyjniejszym rozwiązaniem ze względu na możliwość posiadania „pod ręką” wirtualnego paragonu lub faktury, które mogą się przydać w przypadku chęci złożenia reklamacji – podpowiada Paweł Bahyrycz, Yanosik Zgodnie z polskim prawem taka wirtualna kopia paragonu lub faktury również musi być uznana jako dowód zakupu potrzebny w procesie reklamacji – dodaje.

Całość jest bardzo intuicyjna, wystarczy włączyć aplikację Yanosik i w polu „Moje Auto” -„Dodatkowe Usługi” wybrać „Ewidencja wydatków”. Następnie wybrać opcję „Dodaj wydatek” i wprowadzić ręcznie dane lub zrobić zdjęcie paragonu.

Wydatki, które dodajemy dzielone są na odpowiednie kategorie: naprawa i eksploatacja, paliwo i płyny, ubezpieczenie, akcesoria i tuning oraz inne. Ten podział znacznie ułatwia odnalezienie konkretnych kosztów na swoim koncie, a także wyeksportowanie ich do jednego PDFa.

Nowa funkcja została wprowadzona we współpracy z zaufanym partnerem Yanosika: popularną aplikacją zakupową PanParagon, którego doświadczenie w przechowywaniu paragonów oraz ewidencji wydatków zostało sprawdzone i docenione już przez kilkaset tysięcy zadowolonych użytkowników.

Jakie korzyści daje przechowywanie wydatków motoryzacyjnych w Yanosiku?

Nasze rozwiązanie ma przede wszystkim zadbać o komfort wszystkich kierowców, którzy mają problem z przechowywaniem ważnych paragonów oraz faktur, ale również umożliwić realny wgląd na koszty utrzymania auta i ich kontrolę. Chcieliśmy stworzyć dla wszystkich zmotoryzowanych przestrzeń do archiwizacji ważnych dokumentów, które mogą się okazać niezbędne w procesie reklamacji lub przy sprzedaży samochodu. Nierzadko bywa tak, że paragony wyblakną, a ich odczytanie staje się niemożliwe, pomimo długiej ważności danego produktu. W takiej sytuacji świetnie sprawdza się wirtualna kopia, którą można przechowywać w polu ewidencji wydatków w aplikacji Yanosik – komentuje Paweł Bahyrycz, Yanosik

Trudno się nie zgodzić z tym komentarzem, zwłaszcza gdy paragony lub faktury obejmują produkty albo usługi na gwarancji przez następne 36 miesięcy. Przechowywanie takich dokumentów nierzadko kończy się zagubieniem lub brakiem możliwości odczytania w trakcie reklamacji lub oddawania produktu na gwarancji do serwisu.

Yanosik to aplikacja, z której korzysta ponad 1,5 mln kierowców miesięcznie. Stworzona z myślą o kompleksowym wsparciu zmotoryzowanych właśnie została zaktualizowana o kolejną nowoczesną funkcję ewidencji wydatków. Każdy kierowca posiadający konto w aplikacji Yanosik może z niej skorzystać i na bieżąco dodawać wszystkie koszty związane z utrzymaniem samochodu, a także przechowywać je w swoim profilu