Jak może Ci pomóc rzeczoznawca przy zakupie auta?

Zakup samochodu to wyzwanie, z którym nie każdy chce się zmierzyć samodzielnie. Nie ma się temu co dziwić, gdyż to proces wymagający znajomości wielu technicznych kwestii oraz śmiałości w kontakcie ze sprzedającym. Dokładne oględziny auta, próbna jazda oraz weryfikacja dokumentacji może stanowić kłopot dla osób chcących kupić używany samochód. W tych zadaniach może wesprzeć rzeczoznawca, którego znajdziecie w ofercie platformy z ofertami sprzedaży aut używanych Yanosika – Autoplac.

– Sprawdzenie stanu technicznego samochodu, który zamierzamy kupić, to coraz częstsza praktyka. Wprowadzając nową usługę w naszym portalu chcemy wesprzeć klientów przy podejmowaniu decyzji o zakupie wybranego pojazdu i pomóc im w uzyskaniu fachowej oceny jego stanu technicznego. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy ma czas oraz wystarczającą wiedzę, by szczegółowo sprawdzić samochód, który chce kupić, zwłaszcza w aspekcie technicznym – wyjaśnia Marcin Korzeniewski, Autoplac.pl

Czym zajmuje się rzeczoznawca?

To specjalista, który dokona dokładnych oględzin samochodu, który chcesz kupić. Co się kryje pod tym pojęciem? Otóż oględziny auta polegają na dokładnym sprawdzeniu jego stanu technicznego, wyglądu zewnętrznego, weryfikacji dokumentów oraz porównania rzeczywistej kondycji pojazdu z tą, którą podano w ogłoszeniu.

Dodatkowo, rzeczoznawca przeprowadzi za klienta jazdę próbną wybranym samochodem. Przeprowadzenie tzw. próby drogowej odbywa się w warunkach miejskich lub parkingowych – w zależności od wariantu, który wykupi klient. Po odbytej jeździe wszystkie najważniejsze informacje zostaną zawarte w raporcie, który otrzyma osoba zainteresowana kupnem danego pojazdu.

Jak są pakiety usług rzeczoznawców?

Usługa rzeczoznawców w Autoplac jest dostępna do wykupienia w trzech różnych wariantach – standard, standard plus oraz premium.

W ramach usługi standardowej rzeczoznawca zajmuje się fachowymi i szczegółowymi oględzinami pojazdu od wewnątrz i z zewnątrz, sprawdza, czy auto ma oryginalne części i czy jest po zmianach, ocenia jego stan techniczny i dokonuje dokumentacji fotograficznej dla klienta. Do jego zadań należy również przeprowadzenie jazdy testowej w warunkach parkingowych.

Usługa rzeczoznawcy w pakiecie standard plus zawiera opcję przeprowadzenia jazdy testowej w warunkach drogowych, a w pakiecie premium dodatkowo oględziny podwozia na podnośniku.

Jakie są korzyści?

Wykupienie usługi rzeczoznawcy niesie za sobą wiele korzyści zarówno dla kupującego, jak i sprzedającego pojazd w serwisie twórców Yanosika. Kupujący, który zdecyduje się na skorzystanie z fachowego wsparcia zyskuje przede wszystkim czas, a także pewność, że pojazd, który wybrał jest w takim stanie, jaki mu odpowiada. Nie musi również samodzielnie wykonywać jazdy próbnej, choć kto by sobie tej przyjemności odmówił!

Sprzedawca, który decyduje się na rozszerzenie swojej oferty o usługę rzeczoznawcy zyskuje większe zaufanie klienta oraz zwiększa swoje szanse na sprzedaż pojazdu. – mówi Marcin Korzeniewski, Autoplac.pl

Okiem rzeczoznawcy

Specjaliści z Autoplac rozpoczynają pracę od sprawdzenia układu hamulcowego, który jest kluczowy dla bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów. Każda awaria lub uszkodzenie jego elementu może doprowadzić do tragedii. Sprawdzane są również amortyzatory, czy nie są skorodowane, ani uszkodzone.

Poza układem hamulcowym, weryfikowany jest również układ kierowniczy, a także drążki kierownicze. Dodatkową funkcją jest także pomiar lakieru za pomocą profesjonalnego miernika lakieru. Oryginalny powinien zawierać do 200 mikronów, sprawdzane jest całe auto – wartość dachu, słupków, błotników, a także drzwi, maski, tylnej klapy. Specjaliści z Autoplac posiadają certyfikowane mierniki do sprawdzania lakieru.

Dużą uwagę przywiązuje się również do sprawdzenia opon i ich stopnia zużycia. One również odgrywają bardzo ważną rolę w dbałości o bezpieczeństwo użytkowników pojazdu. Rzeczoznawcy weryfikują, czy nie są uszkodzone, przecięte lub wybrzuszone. Niestety jakość polskich dróg sprzyja częstym uszkodzeniom mechanicznym opon, a nowy właściciel samochodu powinien wiedzieć jeszcze przed zakupem, w jakiej są kondycji.

Usługa rzeczoznawcy jest doskonałym rozwiązaniem również dla osób, które chcą kupić samochód z innego miejsca w Polsce, niż w to, w którym aktualnie mieszkają. Specjaliści z Autoplac pojadą w każde miejsce w naszym kraju, aby wykonać oględziny auta za klienta.